zahradní sochy - Buddha - velký, výška 67cm

Kód: KAS238A
27 hodnocení
ZDARMAZDARMA 10 382 Kč –26 %
zahradní sochy - Buddha - velký, výška 67cm
10 382 Kč –26 % 7 605 Kč 6 286 Kč bez DPH
Skladem

Socha Buddhy, zahradní sochy a sošky, plastiky jako zahradní dekorace nejen na zahradu. 

 • vyrobené v ČR z kvalitního umělého pískovce
 • unikátní ruční metoda výroby pro dokonalou kresbu
 • detailní zpracování a vzhled přírodního probarvení
 • krásná dekorace na zahradu i do domu

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Socha Buddha

Socha Buddhy stejně tak socha a sochy z pískovce do zahrady jsou krásné zahradní dekorace pro Váš dům nebo zahradu. Tyto prvky zahradní architektury jsou ručně vyrobené v České republice, stejně tak i další sochy na zahradu.  

Umístění prvků zahradní architektury

Především v případě větších pískovcových soch se přímo nabízí umístit velké sochy do zahrady nebo parku jako dominanty. V případě historických budov pro umístění do výklenku, niky buď přímo na zem nebo na podstavec sloupek. Velké kamenné sochy tak vyniknou v kontrastu s prostředím. Nádvoří a zahrady můžete vkusně doplnit třeba o zahradní fontánu, zahradní umyvadlo nebo kašnu. 

Přednosti kamenných soch z umělého pískovce

 • zahradní sochy Buddhy do zahrady z kvalitního umělého pískovce má detailní kresbu
 • použitý materiál na výrobu soch z  umělého pískovce je používán i na repliky historických soch
 • jsou mrazuvzdorné, v případě květináčů a fontánek je potřeba je v zimě chránit před roztrhnutím ledem
 • kamenné sochy hodí se do interiéru domu nebo na zahradu
 • zahradní dekorace jsou vyrobené z umělého kamene, umělého pískovce, který poskytne krásně probarvený vzhled i dekorativních sošek
 • umělý pískovec zároveň umožní vysokou pevnost a odolnost malých sošek i velkých soch z kamene
 • zahradní architektura v podobě těchto zahradních dekorací se hodí kamkoliv pro zámecké parky, zahrady rodinných domů, hotelů a na venkovské zahrady u chalupy pro umístění třeba sochy vodníka nebo dalších sošek zvířat

Jak se sochy vyrábí?

Unikátní metodou výroby pro dosažení realistického povrchu a vysoké pevnosti dekorací

Zahradní sochy a kamenné květináče z umělého pískovce jsou vyráběné speciální metodouPomocí naší metody dusání kvalitní pískovcové směsi do forem je dosaženou identického povrchu jako má forma vyrobená z originální sochy nebo květináče z přírodního pískovce. Zahradní sochy a koryta poté mají věrně realistický povrch a pro laiky nerozeznatelný od originálu s barevným žíhánímDekorace na zahradu jsou tedy vyráběné ručně a vzhledem k technologii v omezeném množství každého typuKlademe důraz na kvalitu před množstvím. Například Vánoční betlémy jsou jen v desítkách kusů, které se ročně vyrobí. Stejné je to i u dalších zahradních dekorací.

Někdy je "záměrně" zaměňován obarvený beton s kvalitním umělým pískovcem

Důležité je zmínit, že se v případě "obarveného betonu" se jedná o prosté lití do formy. U této řídké směsi je vysoké množství vody. Směs obsahuje vzduch a při tuhnutí se projevují vzduchové bublinky a další estetické vady. Takové výrobky mají povrch s "bublinkami" a nepůsobí věrohodně. Navíc je použitý šedivý cement, klasický písek, takže výrobek nikdy nemůže mít příjemnou světle pískovcovou barvu. Barvený odstín je upraven pigmentem, který vytváří jiné zbarvení než je odstín pískovce. Tato technologie se prakticky nedá použít pro výrobu soch a sošek.

Preciznost detailu na prvním místě

Výroba probíhá ručním dusáním zavlhlé speciální směsi umělého pískovce do forem. Pro velké dekorace a květináče se používají speciální silikonové formy, které se vyrábějí z originálu sochařské práce nebo kameníkaMenší sošky, například betlémy nebo malé sošky se dusají do kovových forem, aby výrobek měl poté detailní až "miniaturní" kresbu. V případě malých sošek je to velmi žádoucí, aby působila hezky a kvalitně.

Při této velmi pracné a pečlivé ruční výrobě se dosáhne perfektního detailního povrchu výrobků, které jsou mnohdy pro laika k nerozeznání od originálů z přírodního pískovce. A to podtrhuje skutečnost, že výrobky z kvalitního umělého pískovce jsou nepravidelně barevně žíhané což umocňuje dojem jako přírodní pískovec okrové barvy. Přírodní pískovec je vhodné i povrchově ošetřit hydrofobním nátěrem (impregnace a přísady s vysokou ochranou před klimatickými vlivy), stejně tak i přírodní pískovec, proti vodě, avšak není to nezbytné. Tato krásné zahradní sochy a kamenné květináče z umělého pískovce v marketech nenajdete.

Péče o zahradní sochy z umělého pískovce pro jejich dlouhou životnost a bezvadný stav

Zahradní dekorace z umělého pískovce mají podobné vlastnosti jako přírodní kámen, jsou tedy nasákavé. V čase můžou se mohou měnit po estetické stránce. Po mechanické a pevností také, ale o mnoho pomaleji. Pokud chcete, aby dekorace byla vzhledově, tedy barevně stálá  doporučujeme zahradní sochy opatřit impregnačním nátěrem nebo nástřikem (impregnace), zabrání se vnikaní vody a vlhkosti do materiálu. Díky tomu, nebude dekorace šednout a v krajních případně na ní neporoste mech. Doporučujeme pro zachování barevnosti:

 1. nanést na sochy z umělého pískovce impregnační nátěr nebo nástřik
 2. umístit sochu na slunné místo, nejlépe na jižní stranu
 3. umístit dekoraci na suché místo
 4. v zimním období případně uskladnit nebo zakrýt nepromokavým materiálem

V opačných případech Vám zahradní sochy "historicky" zešednou a to není vůbec na závadu, ba naopak. Zahradní socha bude vypadat starší s touto"historickou patinou" a bude i lépe zapadat v případě nejen historických budov. Dokonce se tento stav "zešednutí" neboli"zestárnutí" a "starého vzhledu" dá vytvořit i pomocí "špinavé vody" nebo speciálních barev. Výsledný stav je v některých případech přímo požadovaný zákazníkem.

Oblíbené kamenné zahradní sochy z pískovce

 1. Mezi oblíbené větší zahradní sochy patří socha svatý Florian, socha svatý Urban, sochy svaté Marie a svatého Josefa nebo velké sochy vodníka a třeba socha Panny Marie nebo Madonny.
 2. Mezi malé žádané sošky zvířat patří sochy žáby, zajíce, psa dále soška slona nebo socha andělů, i vánoční sošky a betlémy,  které Vám mohou posloužit nejen jako zahradní dekorace, ale i jako vánoční dekorace do domu.

Důležité - ochraňte zahradní dekorace před roztržením ledem

 • I když je materiál mrazuvzdorný je důležité mít na paměti,  že z vody při mrznutí se stane led a zvětší se objem a může dojít k roztržení květináčů a částí, kde se hromadí voda. 
 • Zároveň je vhodné v zimě dekoraci přikrýt nepropustným materiálem, aby se zbytečně nehromadila voda a nezvyšovalo se riziko roztržení ledem.

Rozměry

 • výška 67 cm, základna 37x46 cm, váha 62 kg

Jak Vám bezpečně zabalíme zahradní sochy do zahrady, objemné a těžké dekorace?

 • balíme na dřevěné palety
 • řádně zafixujeme
 • vypodložíme a zajistíme, aby k Vám dorazila v pořádku

baleni-palet-fontany-zahradni-dekorace-3baleni-palet-fontany-zahradni-dekorace-4

Garantujeme Vám dodání nepoškozeného zboží až k Vám domů

 • Garantujeme Vám dodání perfektně zabaleného zboží bez poškození.
 • V 99 % objednávek se nám to daří.
 • Využíváme dopravce, kteří mají sklopné hydraulické čelo.
 • Těžkou paletu Vám složí dopravce na pevný povrch.

baleni-palet-fontany-zahradni-dekorace-1baleni-palet-fontany-zahradni-dekorace-2 

 


Na co klademe důraz při výběru zahradních dekorací 

RM_ZD_m

Radek - vybírá pro Vás zahradní dekorace

U zahradních dekorací je největší hodnotou estetický význam. Svým majitelům musí dělat radost a při pohledu na dekoraci si musí říct, to je přesně to, co se sem perfektně hodí. Materiál a zpracování je prvním a základním předpokladem k dosažení těch emocí, které chceme. V případě této zahradní dekorace je to splněno a mnoho let Vám bude dělat radost.

Zahradní dekorace je vyrobena z odolného materiálu, který zaručuje dlouhou životnost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky svému designu se skvěle hodí do různých typů zahrad a prostředí, ať už máte moderní zahradu nebo tradiční venkovský styl. Navíc tato zahradní dekorace není jen krásná, ale také funkční. Můžete ji využít k ozdobení terasy, zahrady nebo vstupu do domu. Přináší do prostoru harmonii a pohodu, ať už ji umístíte kamkoliv. Bude se Vám líbit a těšit se na ni budete každý den.

Doplňkové parametry

Kategorie: Velké zahradní sochy nad 60 cm
Hmotnost: 62 kg
Materiál: umělý pískovec
Výška (cm): 67
Použití: venkovní
Umístění: na zahradu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: