Umělý pískovec

Co je to umělý pískovec?

Umělý pískovec je ušlechtilý materiál, který je převážně používán na repliky historických soch a sošek, vzhledem k tomu, že směs umělý pískovec je mnohdy odolnější než přírodní pískovec. Umělý pískovec je vyroben ze směsi křemenných písků, bílého cementu vysoké pevnosti, zušlechťujících přísad, přírodních barviv a dalších speciálních složek zvyšujících pevnost a odolnost výrobků z umělého kamene proti povětrnostním vlivům.

U výrobků - umělý pískovec, stejně tak i u jiných, má podstatný vliv na kvalitu výrobků technologie zpracování. Umělý pískovec zpracovaný litím, kdy výrobek obsahuje vzduchové bublinky a není možné docílit detailního prokreslení bez vad. Další způsob výroby pro umělý pískovec je dusání, hutnění do forem.  Při této velmi pracné a pečlivé ruční výrobě se dosáhne perfektního detailního povrchu výrobků, které jsou mnohdy pro laika k nerozeznání od originálů z přírodního pískovce. A to podtrhuje skutečnost, že výrobky z kvalitního umělého pískovce jsou nepravidelně barevně žíhané což umocňuje dojem jako přírodní pískovec okrové barvy.

Přírodní pískovec je vhodné i povrchově ošetřit hydrofobním nátěrem (impregnace a přísady s vysokou ochranou před klimatickými vlivy), stejně tak i přírodní pískovec, proti vodě, avšak není to nezbytné.

české zahradní dekorace

Umělý pískovec - výrobky Zahradní Dekorace .com

Naše výrobky - umělý pískovec zahrnují dekorace na zahradu, jako jsou kamenné truhlíky, květináče z pískovce, zahradní sošky na zahradu, velké zahradní sochy do zahrady z pískovce, zahradní lampy, japonské lampy z pískovce, fontány na zahradu a zahradní umyvadlo na zahradu z pískovce.

 

výprodej - levné květináče, ...           kamenná koryta 

zahradní lampy  zahradní sochy a sošky         

malé zahradní sochy Zvířata Zahradní sochy velké zahradní sochy 

zahradní fontány a kašny zahradní zámecké vázy  

  květináče z pískovce i na zakázku   

 

Naši kompletní nabídku zahradní dekorace naleznete na našich webových stránkách Zahradnidekorace.com.