Umělý pískovec

Co je to umělý pískovec?

Umělý pískovec je ušlechtilý materiál, který je převážně používán na repliky historických soch a sošek, vzhledem k tomu, že směs z umělého pískovce je mnohdy odolnější než přírodní pískovec.

Z čeho je umělý pískovec vyrobený?

Umělý pískovec je vyroben ze směsi:

  • křemenných písků
  • bílého cementu vysoké pevnosti
  • zušlechťujících přísad
  • přírodních barviv
  • speciálních složek zvyšujících pevnost
  • dalších přísad pro odolnost výrobků proti povětrnostním vlivům.

kamenny-truhlik-hr_small     vanocni-velky-betlem-kamenny-jeziskova-dilna

Jak se vyrábějí kvalitní dekorace na zahradu z umělého pískovce? Použitím unikátní ruční metody pěchování!

U výrobků z umělého pískovce, stejně tak i u jiných, má podstatný vliv na kvalitu výrobků technologie zpracování. Způsob výroby pro kvalitní dekorace z umělého pískovce je dusání, hutnění do forem.  Při této velmi pracné a pečlivé ruční výrobě se dosáhne perfektního detailního povrchu výrobků, které jsou mnohdy pro laika k nerozeznání od originálů z přírodního pískovce. A to podtrhuje skutečnost, že výrobky z kvalitního umělého pískovce jsou nepravidelně barevně žíhané což umocňuje dojem jako přírodní pískovec okrové barvy.

Vzhledem k technologii výroby jsou dekorace a prvky zahradní architektury vyráběné v omezeném množství každého typu. Například Vánoční betlémy jsou jen v desítkách kusů, které se ročně vyrobí. Stejné je to i u dalších zahradních dekorací, soch a kamenných květináčů.

Umělý pískovec je vhodné i povrchově ošetřit hydrofobním nátěrem (impregnace a přísady s vysokou ochranou před klimatickými vlivy), stejně tak i přírodní pískovec, proti vodě, avšak není to nezbytné.

ZahradniDekorace.com - jsme s Vámi od roku 2006, děkujeme.

mceclip0-5

Preciznost detailu na prvním místě

Už jsem si řekli, že výroba probíhá ručním dusáním zavlhlé speciální směsi umělého pískovce do forem. Pro velké dekorace a květináče se používají speciální silikonové formy, které se vyrábějí z originálu sochařské práce nebo kameníka. Menší sošky, například betlémy nebo malé sošky se dusají do kovových forem, aby výrobek měl poté detailní až "miniaturní" kresbu. V případě malých sošek je to velmi žádoucí, aby působila hezky a kvalitně.

Při této velmi pracné a pečlivé ruční výrobě se dosáhne perfektního detailního povrchu výrobků, které jsou mnohdy pro laika k nerozeznání od originálů z přírodního pískovce. A to podtrhuje skutečnost, že výrobky z kvalitního umělého pískovce jsou nepravidelně barevně žíhané což umocňuje dojem jako přírodní pískovec okrové barvy. Přírodní pískovec je vhodné i povrchově ošetřit hydrofobním nátěrem (impregnace a přísady s vysokou ochranou před klimatickými vlivy), stejně tak i přírodní pískovec, proti vodě, avšak není to nezbytné.
 

Umělý pískovec je ušlechtilý materiál, který je převážně používán na repliky historických soch a sošek, vzhledem k tomu, že směs je mnohdy odolnější než přírodní pískovec. Umělý pískovec je vyroben ze směsi křemenných písků, bílého cementu vysoké pevnosti, zušlechťujících přísad, přírodních barviv a dalších speciálních složek zvyšujících pevnost a odolnost výrobků z umělého kamene proti povětrnostním vlivům.

DSC_4292  zahradni-socha-soska-sv-marie-josef-set_m

Umělý pískovec - výrobky Zahradní Dekorace .com

Naše výrobky - z materiálu umělý pískovec zahrnují dekorace na zahradu, jako jsou kamenné truhlíky, květináče z pískovce, zahradní sošky na zahradu, velké zahradní sochy do zahrady z pískovce, zahradní lampy, japonské lampy z pískovce, fontány na zahradu a zahradní umyvadlo na zahradu z pískovce.

 

výprodej - levné květináče, ...           kamenná koryta 

zahradní lampy  zahradní sochy a sošky         

malé zahradní sochy Zvířata Zahradní sochy velké zahradní sochy 

zahradní fontány a kašny zahradní zámecké vázy  

  květináče z pískovce i na zakázku   

Naši kompletní nabídku zahradní dekorace naleznete na našich webových stránkách Zahradnidekorace.com.