O nás

Vytvořte si krásnou zahradu s úžasnými dekoracemi z nabídky čítající přes 1.000 typů zahradních dekorací z kamene, pískovce. Jsme s Vámi už od roku 2006, děkujeme :-)

Měli jsem jasnou představu o tom, jakou podobu sochy hledáme. Obvykle jsme se setkávali s historickými sochami vyrobenými z pískovce, mramoru nebo žuly, a v té době bylo trochu nereálné si představit, že bychom takovou sochu mohli objednat. Na druhou stranu tu byly sochy vyrobené z betonu, ale jejich povrch a zpracování nedosahovaly potřebné kvality, která by mi vyhovovala. Takže hledání pokračovalo...

kamenna-zelva-piskovec-zahradni-dekroace  

Nastala doba, kdy jsme začali podnikat s významnými zahraničními markety v ČR. Tím jsme společně s českými výrobci zahájili projekt výroby kamenných květináčů a dekorací pro markety. Později jsme do sortimentu přidali i žulové dekorace, dovážené ze zahraničí. Vzhledem k rizikům spojeným s obchodními procesy u zahraničních subjektů jsem nakonec z tohoto, ačkoli ziskového, ale hektického obchodu ustoupil. Rozhodl jsem se svůj koníček dělat pro radost a věnovat se klidnému rozvoji obchodování formou eshopu ZahradniDekorace.com.

Nyní eshop nabízí více než 1 000 různých typů kamenných dekorací z umělého pískovce a dalších dekorací do zahrady ze dřeva a mrazuvzdorné keramiky. Dále nabízíme i zakázkovou výrobu z českého pískovce, při které aktivně spolupracujeme s českými pískovcovými lomy. Sortiment neustále rozšiřujeme s důrazem na kvalitu a české výrobky, aby vyhovoval potřebám těch z nás, kteří rádi tráví čas ve svých zahradách a obdivují, jak se nám pěkně upravují.

S poděkováním všem lidem, kteří si rádi zdobí své zahrady, majitel eshopu ZahradniDekorace.com, Ing. Radek Myšák.

  DSC_4273_smallkamenne-fontany-kasny-zahradni-dekorace_m 

 

Proč vybrat zahradní dekorace na ZahradniDekorace.com ?

Naše zahradní sochy a kamenné květináče Vám jen tak nezestárnou 

Zahradní sochy a kamenné květináče z umělého pískovce mají menší nasákavost než přírodní kámen a proto Vám nebudou tak rychle obrůstat mechem. Zároveň je naše směs přírodního pískovce impregnovaná i při výrobě, proto jsou zahradní sochy a kamenné květináče mrazuvzdorné. Pro ještě větší odolnost proti povětrnostním vlivům doporučujeme povrch impregnovat

Unikátní metoda výroby pro dosažení realistického povrchu a vysoké pevnosti dekorací

Zahradní sochy a kamenné květináče z umělého pískovce jsou vyráběné speciální metodou. Nejedná se o prosté lití do formy, kde vody obsahuje vzduchové bublinky a další estetické vady a proto takové výrobky mají povrch s "bublinkami" a nepůsobí věrohodně, prakticky se nedá použít na sochy a sošky. Pomocí naší metody dusání kvalitní pískovcové směsi do forem je dosaženou přesného povrchu jako má forma. Zahradní sochy a koryta tak mají věrně realistický povrch a pro laiky nerozeznatelný od originálu.

Tato krásné zahradní sochy a kamenné květináče z umělého pískovce v marketech nenajdete

Dekorace na zahradu jsou vyráběné ručně a vzhledem k technologii je omezené množství každého kusu. Klademe důraz na kvalitě před množstvím. Například Vánoční betlémy jsou omezené počtem kusů, které se ročně vyrobí. Stejné je to i u dalších zahradních dekorací.

kamenne-kvetinace-kat

Preciznost detailu na prvním místě

Už jsem si řekli, že výroba probíhá ručním dusáním zavlhlé speciální směsi umělého pískovce do forem. Pro velké dekorace a květináče se používají speciální silikonové formy, které se vyrábějí z originálu sochařské práce nebo kameníkaMenší sošky, například betlémy nebo malé sošky se dusají do kovových forem, aby výrobek měl poté detailní až "miniaturní" kresbu. V případě malých sošek je to velmi žádoucí, aby působila hezky a kvalitně.

Při této velmi pracné a pečlivé ruční výrobě se dosáhne perfektního detailního povrchu výrobků, které jsou mnohdy pro laika k nerozeznání od originálů z přírodního pískovce. A to podtrhuje skutečnost, že výrobky z kvalitního umělého pískovce jsou nepravidelně barevně žíhané což umocňuje dojem jako přírodní pískovec okrové barvy. Přírodní pískovec je vhodné i povrchově ošetřit hydrofobním nátěrem (impregnace a přísady s vysokou ochranou před klimatickými vlivy), stejně tak i přírodní pískovec, proti vodě, avšak není to nezbytné.
 

Umělý pískovec je ušlechtilý materiál, který je převážně používán na repliky historických soch a sošek, vzhledem k tomu, že směs je mnohdy odolnější než přírodní pískovec. Umělý pískovec je vyroben ze směsi křemenných písků, bílého cementu vysoké pevnosti, zušlechťujících přísad, přírodních barviv a dalších speciálních složek zvyšujících pevnost a odolnost výrobků z umělého kamene proti povětrnostním vlivům.

DSC_4292 DSC_4230_small     zahradni-socha-soska-sv-marie-josef-set_m

Dekorace na zahradu Vám dodáváme už od roku 2008. Za poslední rok jsme Vám udělali radost s 5322 kusy zahradních dekorací

Jsme rádi, že tímto počtem Vám zkrášlujeme Vaše zahrady, je to pro nás závazek a baví nás to. Těší nás i vaše spokojenost, podívat se můžete na Hodnocení zákazníků.

mceclip0-6

Garance dodání až k Vám domů bez poškození

Zahradní dekorace jsou převážně těžké výrobky a proto je expedujeme hlavně na paletách. K tomu využíváme veřejného dopravce, který má nákladní automobily se sklopným hydraulickým čelem. Dáváme si práci s balením tak, aby k Vám výrobek došel bez poškození. Bohužel i přesto se někdy stává, že se dekorace poškodí při přepravě. Ale nezoufejte, pokud se to stane, dodáme Vám výrobek nový, nepoškozený.

Pro náročné máme zakázkovou výrobu zahradních dekorací

Zahradní dekorace z přírodního pískovce a dřevěných květináčů na zakázku dle individuálních rozměrů. Můžete si vytvořit i dekoraci, sestavu z květináčů na terase nebo zahradě, k tomu Vám  skvěle poslouží třeba velký kameninový květináč na zahradu nebo dřevěné zvýšené záhony. 

ZahradniDekorace.com jsme s Vámi už od roku 2006, děkujeme Vám :-)

ceske-zahradni-dekorace

Napsali o nás

Napsali o našich zahradních dekorací v článcích: