Zámecké vázy a květináče

Zámecké vázy

Zámecké vázy nebo historické vázy v naší nabídce jsou vyrobené z kvalitního umělého pískovce. Technologie výroby a použitý materiál Vám poskytne dokonalý vzhled a dlouhou životnost krásných replik historických květináčů.

Zámecké vázy a jejich historie

Zámecké  vázy jsou tichými svědky umění a řemeslné zručnosti minulých století, jejichž estetická hodnota a význam přetrvávají dodnes. Tyto okázalé zámecké vázy zdobily zámecké zahrady a parky, kde harmonicky splynuly s přírodními prvky a staly se součástí zeleného uměleckého díla. Vytvářené z mramoru, bronzu nebo kvalitní keramiky a kamene, každá váza odrážela postavení a vkus svého majitele a často sloužila jako prestižní symbol.

Ve zdobených parcích byly pečlivě rozmístěny na průsečících cest, u vodních prvků nebo jako centrální bod symetricky uspořádaných květinových záhonů. Nejenže podtrhovaly krásu okolní krajiny, ale stávaly se středobodem společenského dění, kdy se kolem nich scházela smetánka na promenádách nebo se konaly plesy pod širým nebem. Některé vázy byly zdobeny reliéfy, které vyprávěly příběhy antických bohů a hrdinů, propojujíce tak historii s přítomností.

V období baroka dosáhly tato měřítka dekorativního umění vrcholu, kdy rozmach zámeckých parků vyžadoval stále více umělecky zpracovaných prvků. Dnes jsou historické vázy cennými muzejními exponáty, ale i nadále plní svou funkci v obnovených zámeckých parcích, kde připomínají dávné umění zahradní architektury. Jejich péče a restaurace vyžaduje specifické znalosti a dovednosti, a tak se stávají výzvou pro současné restaurátory. Historické vázy jsou důkazem, že i drobné architektonické prvky mohou mít hluboký vliv na kulturu a estetiku prostoru, ve kterém jsou umístěny.

Nejprodávanější

zahradní vázy - Váza - kalich s reliéfem, výška 78cm, 70kg
ZDARMAZDARMA 8 578 Kč –18 %
Původně: 8 578 Kč  (–18 %)
6 989 Kč
(5 777 Kč bez DPH)
zahradní vázy - Květináč francouzský, výška 20cm, 8kg
2 467 Kč –25 %
Původně: 2 467 Kč  (–25 %)
1 830 Kč
(1 512 Kč bez DPH)
zahradní vázy - Váza, výška 46cm, 36kg
5 309 Kč –25 %
Původně: 5 309 Kč  (–25 %)
3 935 Kč
(3 252 Kč bez DPH)
1 položek celkem