zahradní sochy - Váza manýrismus, výška 40cm, 4kg

Kód: KAS126
Neohodnoceno
2 240 Kč 1 851 Kč bez DPH
Skladem

Krásný kamenná váza  z umělého pískovce.

 • vyrobené v ČR z kvalitního umělého pískovce
 • unikátní ruční metoda výroby pro dokonalou kresbu
 • detailní zpracování a hezké probarvení
 • krásná dekorace na zahradu
 • výška 40 cm, váha 4 kg

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kamenné květináče z naší kolekce přinášejí do vaší zahrady přirozený a elegantní dotek přírody, který vydrží léta

Kamenné květináče a truhlíky z umělého pískovce jsou ohromně krásnými doplňky pro váš domov či zahradu. Každý z těchto kusů zahradní architektury je vyroben ručně v České republice, stejně jako naše pískovcové sochy na zahradu. Díky masivní konstrukci kamenných květináčů si budete užívat radost z jejich krásy po mnoho let.

Naše kolekce kamenných květináčů nabízí rozmanité designy a velikosti, které přinesou do vaší zahrady jedinečný šarm. Pro větší kamenné květináče a koryta se skvěle hodí umístit je na terasu, do zahrady nebo na nádvoří jako centrální prvky. U historických budov mohou zámecké vázy a květináče sloužit jako impozantní ozdoba, buď umístěné přímo na zem nebo na podstavci či sloupku. Navíc můžete váš exteriér elegantně dotvořit o zahradní fontány, umyvadla nebo kašny

Přednosti kamenných květináčů a koryt z naší kolekce, které Vám rozzáří Vaši zahradu

 • kamenné květináče do zahrady z kvalitního umělého pískovce mají detailní kresbu
 • díky své masivní konstrukci Vám budou dělat radost desítky let
 • jsou mrazuvzdorné, v případě květináčů a fontánek je potřeba je v zimě chránit před roztrhnutím ledem
 • zahradní dekorace jsou vyrobené z umělého kamene, umělého pískovce, který poskytne krásně probarvený vzhled i dekorativních sošek
 • umělý pískovec zároveň umožní vysokou pevnost a odolnost malých sošek i velkých soch z kamene
 • zahradní architektura v podobě těchto zahradních dekorací se hodí kamkoliv pro zámecké parky, zahrady rodinných domů, hotelů a na venkovské zahrady
banner 1418x441 koryta_m

Jak se vyrábí kamenné květináče? Unikátní metodou výroby pro dosažení realistického povrchu a dlouhé životnosti

Zahradní sochy a kamenné květináče z umělého pískovce jsou vyráběné speciální metodou dusání kvalitní pískovcové směsi do forem. Jedině tak je dosaženo identického povrchu jako má forma vyrobená z originální sochy nebo květináče. Zahradní sochy a koryta poté mají věrně realistický povrch a pro laiky nerozeznatelný od originálu s příjemným barevným žíháním.

Zahradní dekorace z kvalitního umělého pískovce nelze zaměňovat s "obarveným" betonem

V dekoracích z "obarveného betonu" se využívá lití do formy. V této řídké směsi je vysoké množství vody, což při tuhnutí vytváří vzduchové bublinky na povrchu, čímž vznikají estetické vady. Dále je použit šedý cement a klasický písek, takže výrobek nikdy nemůže mít příjemnou světle pískovcovou nebo okrovou barvu. Barvení se provádí pomocí pigmentu, který vytváří odlišný odstín než pískovec.

banner 1418x441 sochy velké_m

Preciznost detailu na prvním místě

Výroba probíhá ručním dusáním zavlhlé speciální směsi umělého pískovce do forem. Pro velké dekorace a květináče se používají speciální silikonové formy, které se vyrábějí z originálu sochařské práce nebo kameníkaMenší sošky, například betlémy nebo malé sošky se dusají do kovových forem, aby výrobek měl poté detailní až "miniaturní" kresbu.

Při této velmi pracné a pečlivé ruční výrobě se dosáhne perfektního detailního povrchu výrobků, které jsou mnohdy pro laika k nerozeznání od originálů z přírodního pískovce. A to podtrhuje skutečnost, že výrobky z kvalitního umělého pískovce jsou nepravidelně barevně žíhané což umocňuje dojem jako přírodní pískovec okrové barvy. Tyto krásné zahradní sochy a kamenné květináče z umělého pískovce v marketech nenajdete.

Z čeho je vyroben umělý pískovec?

Umělý pískovec je ušlechtilý materiál, který je převážně používán na repliky historických soch a sošek, vzhledem k tomu, že směs je mnohdy odolnější než přírodní pískovec. Umělý pískovec je vyroben ze směsi bílých křemenných písků, bílého cementu vysoké pevnosti, zušlechťujících přísad, přírodních barviv a dalších speciálních složek zvyšujících pevnost a odolnost výrobků z umělého kamene proti povětrnostním vlivům.

Důležité - ochraňte kamenné květináče před roztržením ledem

I když je materiál mrazuvzdorný je důležité mít na paměti,  že z vody při mrznutí se stane led a zvětší se tak objem a může dojít k roztržení nádoby. Doporučujeme proto umístit na dno květináče vrstvu 2-3 cm (záleží na velikosti květináče) z keramzitu nebo hrubého kameniva, mezi kterým vzniknout tak vzduchové kapsy a zmrzlá voda v podobě ledu se má kam "roztáhnout". Nad tuto vrstvu lze ještě umístit další vrstvu 5-10 cm z dřevěných klacíků. Zároveň v zimě je vhodné květináč na zahradě přikrýt nepropustným materiálem (čepice), aby do něj zbytečně netekla voda a nezvyšovalo se tím riziko roztržení ledem. 

Péče o zahradní sochy z umělého pískovce pro jejich dlouhou životnost a bezvadný stav

Zahradní dekorace z umělého pískovce mají podobné vlastnosti jako přírodní kámen, jsou tedy nasákavé. V čase můžou se mohou měnit po estetické stránce. Po mechanické a pevností také, ale o mnoho pomaleji. Pokud chcete, aby dekorace byla vzhledově, tedy barevně stálá  doporučujeme zahradní sochy opatřit impregnačním nátěrem nebo nástřikem (impregnace), zabrání se vnikaní vody a vlhkosti do materiálu. Díky tomu, nebude dekorace šednout a v krajních případně na ní neporoste mech. Doporučujeme pro zachování barevnosti:

 1. nanést na sochy z umělého pískovce impregnační nátěr nebo nástřik
 2. umístit sochu na slunné místo, nejlépe na jižní stranu
 3. umístit dekoraci na suché místo
 4. v zimním období případně uskladnit nebo zakrýt nepromokavým materiálem

V opačných případech Vám zahradní sochy "historicky" zešednou a to není vůbec na závadu, ba naopak. Zahradní socha bude vypadat starší s touto"historickou patinou" a bude i lépe zapadat v případě nejen historických budov. Dokonce se tento stav "zešednutí" neboli"zestárnutí" a "starého vzhledu" dá vytvořit i pomocí "špinavé vody" nebo speciálních barev. Výsledný stav je v některých případech přímo požadovaný zákazníkem.


Jak Vám bezpečně zabalíme kamenné květináče, truhlíky, objemné a těžké dekorace?

 • balíme na dřevěné palety
 • řádně zafixujeme
 • vypodložíme a zajistíme, aby k Vám dorazila v pořádku

baleni-palet-fontany-zahradni-dekorace-3baleni-palet-fontany-zahradni-dekorace-4

Garantujeme Vám dodání nepoškozeného zboží až k Vám domů

 • Garantujeme Vám dodání perfektně zabaleného zboží bez poškození.
 • V 99 % objednávek se nám to daří.
 • Využíváme dopravce, kteří mají sklopné hydraulické čelo.
 • Těžkou paletu Vám složí dopravce na pevný povrch.

baleni-palet-fontany-zahradni-dekorace-1baleni-palet-fontany-zahradni-dekorace-2 

 


Na co klademe důraz při výběru zahradních dekorací 

 

RM_ZD_m

Radek - vybírá pro Vás zahradní dekorace

U zahradních dekorací je největší hodnotou estetický význam. Svým majitelům musí dělat radost a při pohledu na dekoraci si musí říct, to je přesně to, co se sem perfektně hodí. Materiál a zpracování je prvním a základním předpokladem k dosažení těch emocí, které chceme. V případě této zahradní dekorace je to splněno a mnoho let Vám bude dělat radost.

Zahradní dekorace je vyrobena z odolného materiálu, který zaručuje dlouhou životnost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky svému designu se skvěle hodí do různých typů zahrad a prostředí, ať už máte moderní zahradu nebo tradiční venkovský styl. Navíc tato zahradní dekorace není jen krásná, ale také funkční. Můžete ji využít k ozdobení terasy, zahrady nebo vstupu do domu. Přináší do prostoru harmonii a pohodu, ať už ji umístíte kamkoliv. Bude se Vám líbit a těšit se na ni budete každý den.

Doplňkové parametry

Kategorie: BUDDHA, SVATI, NÁBOŽENSKÉ MOTIVY
Hmotnost: 4 kg
Materiál: umělý pískovec
Váha (kg): 4
Výška (cm): 40
Použití: venkovní
Umístění: na zahradu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: