Zahradní lampy

Zahradní lampy

Nabízíme nádherné dekorace na zahradu, kterou jsou japonská zahradní lampy. Tyto japonské zahradní lampy mají svoji historii, která začíná v Číně, kde se vyskytovaly jako osvětlení v klášterech. V Japonsku se tyto dekorační zahradní lampy využívaly především v budhistických klášterech. Postupem času se japonské zahradní lampy umísťovaly do veřejných i soukromých zahrad a další jejich využití se dále rychle rozšiřovalo. Japonské zahradní lampy se staly pomocníkem nejen z hlediska funkčnosti, jako osvětlení, ale i jako zahradní dekorace, například do čajových zahrad. Tyto unikátní zahradní lampy se dále rozvíjely i z hlediska svého designu, vznikaly nové tvary i typy a proto se japonské zahradní lampy v dnešní době využívají zejména jako dekorace na zahradu. Japonské zahradní lampy jsou složeny z několika částí (podstavec, část nad podstavcem, umístění pro světlo a dvě nejhornější části lampy) a každá z nich má svůj význam (Chi, Sui, Ka, Fü, Kü).

V dnešní době se japonské zahradní lampy umísťují především do moderních zahrad. V našem širokém sortimentu japonské zahradní lampy a další lampy na zahradu si můžete vybrat japonské zahradní lampy ze žuly nebo kamenné japonské zahradní lampy vyrobené z přírodního pískovce, případně z umělého kamene. Pískovcové zahradní lampy jsou vyráběny ručně s precizním zpracováním detailů, proto je její cena vyšší. Dekorační zahradní lampy, které jsou vyrobeny z umělého kamene nebo pískovce vynikají svým přirozených vzhledem, detailním zpracováním a zároveň mají vysokou pevnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům. V naší nabídce máme i zahradní lampy, do kterých je možné umístění světelného zdroje.

zahradni-lampy

Japonské zahradní lampy jsou důležitým prvkem pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové vaší zahrady. Na našem E-shopu pro Vás máme zahradní lampy v několika variantách:

 

Naši kompletní nabídku zahradní dekorace naleznete na našich webových stránkách Zahradnidekorace.com.