Kamenné lampy

Kamenné lampy

Nabízíme krásné dekorace na zahradu, jako jsou japonské kamenné lampy na zahradu. Tyto zahradní japonské kamenné lampy mají svoji historii, která začíná v Číně, kde se kamenné lampy používaly jako osvětlení v klášterech. V Japonsku se tyto kamenné lampy využívaly především v budhistických klášterech. Postupem času se zahradní japonské kamenné lampy umísťovaly do veřejných i soukromých zahrad a další jejich využití se dále rychle rozšiřovalo. Japonské kamenné lampy na zahradu se staly pomocníky nejen z hlediska funkčnosti, jako osvětlení, ale i jako zahradní dekorace, například do čajových zahrad. Tyto unikátní japonské kamenné lampy se dále rozvíjely i z hlediska svého designu, vznikaly nové tvary i typy a proto se kamenné lampy v dnešní době využívají zejména jako dekorace na zahradu. Japonské kamenné lampy jsou složeny z několika částí (podstavec, část nad podstavcem, umístění pro světlo a dvě nejhornější části lampy) a každá z nich má svůj význam (Chi, Sui, Ka, Fü, Kü).

V dnešní době se kamenné lampy umísťují především do moderních zahrad. V našem širokém sortimentu japonské kamenné lampy si můžete vybrat zahradní kamenné lampy vyrobené z přírodního pískovce, případně z umělého pískovce, kamene. Kamenné lampy na zahradu z přírodního pískovce jsou vyráběny ručně s precizním zpracováním detailů, proto je jejich cena vyšší. Zahradní kamenné lampy, které jsou vyrobeny z umělého kamene nebo pískovce vynikají svým přirozených vzhledem, detailním zpracováním a zároveň mají vysokou pevnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům. V naší nabídce máme také japonské kamenné lampy na zahradu, do kterých je možné umístění světelného zdroje.

zahradni-lampy

Japonské kamenné lampy jsou důležitým prvkem pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové vaší zahrady. Na našem E-shopu pro Vás máme kamenné lampy v několika variantách, stačí si jen vybrat:

Na našem E-shopu si můžete objednat nejen japonské kamenné lampy na zahradu, ale také zahradní lampy vyrobené ze žuly:

 

Naši kompletní nabídku zahradní dekorace naleznete na našich webových stránkách Zahradnidekorace.com.