Kameninové květináče

Kameninové květináče a truhlíky

Zahradní keramika jako kameninové květináče a truhlíky na zahradu - ručně formovaná mrazuvzdorná zahradní keramika vyrobená v České republice. Zahradní mrazuvzdorné kameninové květináče a truhlíky a její výroba v  oboru  keramické venkovní květináče má takřka půl druhého století dlouhou tradici. 

Zahradní keramika - konkrétně velké venkovní kameninové květináče jsou vlivem volby odstínů dodávány s delší dodací lhůtou v případě neskladových zásob. Sortiment zahradní keramika kameninových květináčů na zahradu je vždy dodáván na malých dřevěných paletkách. Velké venkovní květináče a kameninové truhlíky patří mezi nejtrvanlivější zahradní květináče.

 

Barevné odstíny kameninových květináčů

Velké kameninové květináče

Vhodnou volbou materiálu pro velký zahradní květináč je právě mrazuvzdorná keramika (kamenina), která Vám nabídne svými vlastnostmi neměnou barvu díky povrchové glazované úpravě. Zároveň Vám poskytne i neomezenou životnost, pokud nedojde k mechanickému poškození.

Velké zahradní keramické květináče jsou vyrobené z kvalitní mrazuvzdorné venkovní keramiky (kameniny), která je přímo určená pro venkovní použití. Nicméně je vhodné zabránit nahromadění vody zejména v zimním období, aby nedošlo k roztrhnutí velkého zahradního květináče vlivem roztažnosti ledu v případě mrazů. Pokud zvolíte vhodné umístění velkého zahradního květináče bude Vám sloužit beze změny barvy, vzhledu několik desítek let a dále. Alternativní volbou materiálu velkého zahradního květináče může být i masivní dubové dřevo.