Japonské lampy

Japonské lampy

Nabízíme krásné dekorace na zahradu, kterou jsou japonské lampy. Tato zahradní japonské lampy má svoji historii, která začíná v Číně, kde se vyskytovala jako osvětlení v klášterech. V Japonsku se tato japonská lampa využívala především v budhistických klášterech. Postupem času se zahradní japonské lampy umísťovala do veřejných i soukromých zahrad a další její využití se dále rychle rozšiřovalo. Japonské lampy na zahradu se stala pomocníkem nejen z hlediska funkčnosti, jako osvětlení, ale i jako zahradní dekorace, například do čajových zahrad.

Japonské lampy a design

Tyto unikátní japonské lampy se dále rozvíjely i z hlediska svého designu, vznikaly nové tvary i typy a proto se japonská lampa v dnešní době využívá zejména jako dekorace na zahradu. Japonská lampa je složena z několika částí (podstavec, část nad podstavcem, umístění pro světlo a dvě nejhornější části lampy) a každá z nich má svůj význam (Chi, Sui, Ka, Fü, Kü).

Jaký materiál volit pro japonské lampy?

V dnešní době se japonské lampy umísťují především do moderních zahrad. V našem širokém sortimentu japonské lampy a další lampy na zahradu si můžete vybrat ze žuly nebo kamennou japonskou lampu vyrobenou z přírodního pískovce, případně z umělého kamene.

Pískovcové japonské lampy na zahradu je vyráběna ručně s precizním zpracováním detailů, proto je její cena vyšší. Japonská lampa, která je vyrobena z umělého kamene nebo pískovce vyniká svým přirozených vzhledem, detailním zpracováním a zároveň má vysokou pevnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům. V naší nabídce jsou také japonské lampy, do kterých je možné umístění světelného zdroje.

japonská lampa

Japonské lampy je důležitým prvkem pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové vaší zahrady. Na našem E-shopu máme japonské lampy pro Vás v několika variantách:

 

Naši kompletní nabídku zahradní dekorace naleznete na našich webových stránkách Zahradnidekorace.com.