Japonske lampy

Japonske lampy

Nabízíme krásné dekorace na zahradu, jako jsou japonske lampy. Tyto zahradní japonske lampy mají svoji historii, která začíná v Číně, kde se japonske lampy vyskytovaly jako osvětlení v klášterech. V Japonsku se tyto japonske lampy využívaly především v budhistických klášterech. Postupem času se zahradní japonske lampy umísťovaly do veřejných i soukromých zahrad a další jejich využití se dále rychle rozšiřovalo. Japonske lampy na zahradu se staly pomocníky nejen z hlediska funkčnosti, jako osvětlení, ale i jako zahradní dekorace, například do čajových zahrad. Tyto unikátní japonske lampy se dále rozvíjely i z hlediska svého designu, vznikaly nové tvary i typy a proto se japonske lampy v dnešní době využívají zejména jako dekorace na zahradu. Japonske lampy jsou složeny z několika částí (podstavec, část nad podstavcem, umístění pro světlo a dvě nejhornější části lampy) a každá z nich má svůj význam (Chi, Sui, Ka, Fü, Kü).

V dnešní době se japonske lampy umísťují především do moderních zahrad. V našem širokém sortimentu japonske lampy a další lampy na zahradu si můžete vybrat zahradní japonske lampy ze žuly nebo kamenné japonske lampy vyrobené z pískovce, případně z umělého kamene. Pískovcové japonske lampy na zahradu jsou vyráběny ručně s precizním zpracováním detailů, proto je jejich cena vyšší. Japonske lampy, které jsou vyrobeny z umělého kamene nebo pískovce vynikají svým přirozených vzhledem, detailním zpracováním a zároveň mají vysokou pevnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům. V naší nabídce máme také japonske lampy, do kterých je možné umístění světelného zdroje.

zahradni-lampy

Japonske lampy jsou důležitým prvkem pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové vaší zahrady. Na našem E-shopu pro Vás máme japonske lampy v několika variantách:

 

Naši kompletní nabídku zahradní dekorace naleznete na našich webových stránkách Zahradnidekorace.com.