Japonská lampa

Japonská lampa

Nabízíme krásnou dekoraci na zahradu, kterou je japonská lampa. Tato zahradní japonská lampa má svoji historii, která začíná v Číně, kde se vyskytovala jako osvětlení v klášterech. V Japonsku se tato japonská lampa využívala především v budhistických klášterech. Postupem času se zahradní japonská lampa umísťovala do veřejných i soukromých zahrad a další její využití se dále rychle rozšiřovalo. Japonská lampa na zahradu se stala pomocníkem nejen z hlediska funkčnosti, jako osvětlení, ale i jako zahradní dekorace, například do čajových zahrad.

Japonská lampa a design

Tato unikátní japonská lampa se dále rozvíjela i z hlediska svého designu, vznikaly nové tvary i typy a proto se japonská lampa v dnešní době využívá zejména jako dekorace na zahradu. Japonská lampa je složena z několika částí (podstavec, část nad podstavcem, umístění pro světlo a dvě nejhornější části lampy) a každá z nich má svůj význam (Chi, Sui, Ka, Fü, Kü).

Jaký materiál volit pro japonskou lampu?

V dnešní době se japonská lampa umísťuje především do moderních zahrad. V našem širokém sortimentu japonská lampa a další lampy na zahradu si můžete vybrat zahradní japonskou lampu ze žuly nebo kamennou japonskou lampu vyrobenou z přírodního pískovce, případně z umělého kamene. Pískovcová japonská lampa na zahradu je vyráběna ručně s precizním zpracováním detailů, proto je její cena vyšší. Japonská lampa, která je vyrobena z umělého kamene nebo pískovce vyniká svým přirozených vzhledem, detailním zpracováním a zároveň má vysokou pevnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům. V naší nabídce je také japonská lampa, do které je možné umístění světelného zdroje.

japonská lampa

Japonská lampa je důležitým prvkem pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové vaší zahrady. Na našem E-shopu je japonská lampa pro Vás v několika variantách:

 

Naši kompletní nabídku zahradní dekorace naleznete na našich webových stránkách Zahradnidekorace.com.