Japonská lampa

Japonská lampa

Nabízíme krásné dekorace na zahradu, kterou je japonská lampa. Tato zahradní japonská lampa má svoji historii, která začíná v Číně, kde se vyskytovala jako osvětlení v klášterech. V Japonsku se tato japonská lampa využívala především v budhistických klášterech. Postupem času se zahradní japonská lampa umísťovala do veřejných i soukromých zahrad a další její využití se dále rychle rozšiřovalo. Japonská lampa na zahradu se stala pomocníkem nejen z hlediska funkčnosti, jako osvětlení, ale i jako zahradní dekorace, například do čajových zahrad. Tato unikátní japonská lampa se dále rozvíjela i z hlediska svého designu, vznikaly nové tvary i typy a proto se japonská lampa v dnešní době využívá zejména jako dekorace na zahradu. Japonská lampa je složena z několika částí (podstavec, část nad podstavcem, umístění pro světlo a dvě nejhornější části lampy) a každá z nich má svůj význam (Chi, Sui, Ka, Fü, Kü).

V dnešní době se japonská lampa umísťuje především do moderních zahrad. V našem širokém sortimentu japonská lampa a další lampy na zahradu si můžete vybrat zahradní japonskou lampu ze žuly nebo kamennou japonskou lampu vyrobenou z přírodního pískovce, případně z umělého kamene. Pískovcová japonská lampa na zahradu je vyráběna ručně s precizním zpracováním detailů, proto je její cena vyšší. Japonská lampa, která je vyrobena z umělého kamene nebo pískovce vyniká svým přirozených vzhledem, detailním zpracováním a zároveň má vysokou pevnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům. V naší nabídce je také japonská lampa, do které je možné umístění světelného zdroje.

zahradni-lampy

Japonská lampa je důležitým prvkem pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové vaší zahrady. Na našem E-shopu je japonská lampa pro Vás v několika variantách:

 

Naši kompletní nabídku zahradní dekorace naleznete na našich webových stránkách Zahradnidekorace.com.